Menu Zamknij

google ads co to jest?

Google Ads to nic innego, jak płatna reklama w Google. Kojarzą się one przede wszystkim z reklamami w sieci wyszukiwania, które kiedyś były znane jako Google Adwords (reklamy o wyglądzie przypominającym bezpłatne wyniki wyszukiwania, pojawiające się najczęściej nad nimi).Niemniej Google Ads obejmuje wiele innych form reklamy w ramach różnych usług Google i jego partnerów.Reklamy Google Ads to także reklamy produktowe, reklamy display (grafiki/banery w różnych formatach wyświetlające się podczas przeglądania stron internetowych), reklamy na You Tube czy Discovery Ads.
google ads co to

reklamy google ads - czy warto?

Na to pytanie musi sobie oczywiście odpowiedzieć dana firma w zależności od dostępnego budżetu marketingowego, branży oraz innych możliwości dotarcia do klientów.

Jest to jednak forma reklamy, której nie można nie brać pod uwagę chcąc być widocznym w internecie. Istotnym aspektem w tym zakresie jest oczywiście SEO strony internetowej, niemniej efekty optymalizacji SEO nie pojawiają się od razu, podczas gdy reklama Google Ads potrafi osiągnąć rezultaty w relatywnie krótszym czasie. Ponadto, mimo że nie jest to oficjalnie komunikowane przez Google, kampanie Google Ads w sieci wyszukiwania pośrednio wpływają także na SEO (strony są częściej odwiedzane przez użytkowników, a przy dobrym wrażeniu z odwiedzin strony Google podwyższa jej pozycję w rankingu).