Menu Zamknij

STRONA RESPONSYWNA

Strona responsywna to obecnie must have w projektowaniu stron www. Responsywna strona internetowa, czyli dostosowująca się do wymogów urządzeń mobilnych jest koniecznością w kontekście stale rozwijających się technologii. Z dnia na dzień kwestia ta staje się coraz ważniejsza także z uwagi na wpływ responsywności strony internetowej na zajmowaną pozycję w wynikach wyszukiwania. Co to tak naprawdę oznacza?

Responsywność - cO TO ZNACZY?

Responsywność STRONY - CZYTELNOŚĆ NA URZĄDZENIACH MOBILNYCH

Responsywność stron www musi uwzględniać fakt, że użytkownicy internetu mogą ją oglądać na różnych urządzeniach o zróżnicowanych parametrach technicznych. Trzeba wziąć pod uwagę wielkość ekranu, aby dostosować layout strony internetowej do możliwości jej pełnego wyświetlenia. Sprawdzić, jak będą wyglądały poszczególne elementy strony internetowej na tabletach oraz smartphonach. Responsywne strony powinny mieć także odpowiednio dobrane kolory do różnych trybów wyświetlania na poszczególnych wyświetlaczach.

strona responsywna

Responsywość STRONY- ładowanie na urządzeniach mobilnych

W celu spełnienia oczekiwań odbiorców responsywne strony internetowe nie tylko muszą mieć dopasowany layout do wymogów wspomnianych urządzeń i zapewnić tym samym odpowiednią ich czytelność oraz walory estetyczne. Responsywność stron internetowych obejmuje także ich optymalizację, w celu zminimalizowania zużycia danych oraz sprawnego ładowania się na urządzeniach mobilnych. W tym celu konieczne jest między innymi zoptymalizowanie wielkości obrazków czy wykorzystanie funkcji „lazy loading”.

Jak responsywność WPŁYWA na doświadczenie użytkownika?

Szybkość działania strony jak i jej czytelność może mieć kluczowe znaczenie w kontekście konwersji, ponieważ wpływa na możliwość efektywnego zapoznania się z prezentowaną ofertą, a co za tym idzie ewentualnego dokonania transakcji lub kontaktu zainteresowanej osoby z usługodawcą. Warto więc wziąć pod uwagę responsywność strony podczas jej projektowania, aby nie stracić szans na zwrot z inwestycji.

W celu uzyskania wspracia w optymalizacji witryny napisz na: [email protected]